شنبه, 14 فروردين 1395 ساعت 13:00

مسجد مولانا روتردام

نوشته شده توسط

این مسجد بسیار زیبا در جنوب هلند و شمال غربی شهر روتردام قرار گرفته است که در ششم اکتبر سال 2001  گشایش یافت  و مردم هلند در نظرسنجی‌های انجام شده از این مسجد به عنوان جذابترین ساختمان هلند نام بردند.مسجد مولانا در روتردام هلند به احترام مولانا شاعر و عارف قرن سیزدهم نام نهاده شده است.

شنبه, 14 فروردين 1395 ساعت 12:58

برج یوروما روتردام

نوشته شده توسط

این برج معروف سمبل شهر روتردام میباشد با صد و هشتاد و شش مترارتفاع ، در پارك هاون روتردام واقع شده است. این برج تلویزیونی ، بین سالهای 1958 و 1960 توسط هیوماسکانت طراحی و ساخته شده است. این ساختمان بتنی، دارای  قطر داخلی نه متر و ضخامت دیواری سی سانتی متر می باشد.

شنبه, 14 فروردين 1395 ساعت 12:56

ایستگاه راه آهن روتردام

نوشته شده توسط

 ایستگاه راه آهن و مترو در روتردام هلند، بین روتردام و دورچت واقع شده است. این ایستگاه در قلب شهر، در نزدیکی خانه های مکعب قرارگرفته است. در ت سال 1877، ایستگاه راه آهن برای اولین بار در این مکان گشایش یافت و پس از آن به نام روتردام بروس شناخته شد.

شنبه, 14 فروردين 1395 ساعت 12:54

پل اراسموس روتردام

نوشته شده توسط

 این پل  یکی از زیباترین پلهای جهان بشمار میرود که در روتردام واقع شده است.  این پل از بالای رودخانه ماس ،نیمه شمالی و جنوبی شهر روتردام را به همدیگر وصل میکند. این پل، توسط بن وان برک طراحی شد و ساخت این پل در سال ۱۹۹۶ به انجام رسید.

شنبه, 14 فروردين 1395 ساعت 12:51

خانه های مکعبی روتردام

نوشته شده توسط

در روتردام خانه های مکعب شکلی را خواهید دید که توسط معمار معروف پیت بلوم در سال 1984 طراحی و ساخته شد. خانه ها با زاویه پنجاه و چهار درجه ساخته شده و تعداد آن به سی و هشت مکعب می رسد. هر آپارتمان حدود صد متر مربع میباشد و یک چهارم فضای خانه بدلیل نوع معماری مکعبی بلا استفاده میباشد.

شنبه, 14 فروردين 1395 ساعت 12:41

درباره روتردام

نوشته شده توسط

بعد از آمستردام، روتردام دومین شهر در هلند و یکی از بزرگترین بنادر دردنیا بشمار میرود. روتردام نام  یک سد بر روی رودخانه  "روت" است و نام این شهر از همین سد گرفته شده است. به دلیل آنکه روتردام از چند جزیره تشکیل شده است 

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به آژانس مسافرتی بیکران گشت می باشد.

طراحی و پیاده سازی وب نگاران پارسه

هاستینگ توسط ناب سرور