فرانسه

فرانسه (21)

طبقه بندي هاي فرزند

شنبه, 24 آذر 1397 ساعت 12:30

حقایقی جالب در مورد فرانسه

نوشته شده توسط

فرانسه که در سال ۲۰۱۲ پربازدیدترین کشور اروپا شد، همواره یکی از مقاصد برتر گردشگری جهان است. در این مقاله شما را با حقایق جذابی در مورد این کشور آشنا می‌کنیم:

۱. فرانسه در سال ۲۰۱۲ با ۸۳ میلیون گردشگر، پربازدیدترین کشور در جهان شد.

۲. زمانی فرانسه بیش از ۸ درصد سرزمین‌های جهان را به تصرف خود درآورده بود.

فرانسه

۳. پاریس در اصل یک شهر رومی به نام «لوتتیا» بود.

۴. در کل شهر پاریس فقط یک تابلوی «ایست» وجود دارد!

۵. در فرانسه روستای کوچکی به نام «گربه» وجود دارد.

۶. در فرانسه از هر ۵ نفر، یک نفر افسرده است و این امر این کشور را به افسرده‌ترین کشور دنیا تبدیل کرده است.

۷. ناپلئون کوتاه قد نبود! قد او از متوسط قد مردان فرانسوی هم بلندتر بود. ۸. نان تست فرانسوی در اصل فرانسوی نیست! «جوزف فرانسوی» این نان تست مدرن را تبلیغ کرد اما یادش رفت اصول گرامری را درست رعایت کند و این باعث اشتباه همگان شد!

۹. لویی چهاردهم فقط به مدت ۲۰ دقیقه پادشاه فرانسه بود!

۱۰. در جنگ جهانی دوم زمانی که هیتلر از پاریس بازدید می‌کرد، فرانسوی‌ها کابل‌های آسانسور برج ایفل را قطع کردند تا هیتلر مجبور شود برای رسیدن به بالای برج، تمام پله‌ها را دانه دانه خودش طی کند!

۱۱. در پاریس مسجدی وجود دارد که در جنگ جهانی دوم با دادن شناسه‌ی مسلمانی به یهودیان پاریس، به آن‌ها کمک کرد تا از دست نازی‌ها نجات پیدا کنند.

۱۲. فرانسه اولین کشوری است که «پلاک خودرو» را به جهان معرفی کرد.

۱۳. از سال ۱۷۴۸ تا ۱۷۷۲ سیب زمینی در فرانسه غیرقانونی بود!

۱۴. در فرانسه کافی شاپی وجود دارد که اگر هنگام سفارش «سلام» یا «لطفا» نگویید، باید پول بیشتری بابت سفارش خود بپردازید! ۱۵. اگر در فرانسه نام خوکی را «ناپلئون» بگذارید، مجازات می‌شوید! این کار غیرقانونی است.

۱۶. قدیمی‌ترین پل پاریس «پون نوف» یا «پل جدید» نام دارد.

۱۷. «شاه جان اول» فرانسه پنج ماه قبل از این که به دنیا بیاید، به پادشاهی رسید! او فقط ۵ روز زنده ماند.

۱۸. در پاریس می‌توانید با یک فرد مرده ازدواج کنید! ۱۹. فرانسه بیشترین منطقه‌ی زمانی جهان را دارد. در این کشور ۱۲ منطقه‌ی زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد!

۲۰. از سال ۱۸۱۴ تا ۱۸۳۰ پرچم کشور فرانسه یک پرچم کاملا سفید بود.

۲۱. به‌مدت ۲۱۴ سال (تا سال ۲۰۱۲) پوشیدن شلوار برای زنان در پاریس غیرقانونی بود!

۲۲. رقابت ملکه‌ی زیبایی در فرانسه برای کودکان ممنوع است و مجازات آن ۲ سال زندان و پرداخت ۳۰۰۰۰ یورو جریمه است!

۲۳. دولت فرانسه به شهروندانی که چندین فرزند خوش نام و محترم تربیت می‌کنند، مدال می‌دهد .۲۴. در فرانسه شهر کوچکی وجود دارد که نام آن «La-mort-aux-Juifs» به معنی «مرگ بر یهودیان» است!

۲۵. شما می‌توانید در کشورهای فرانسه، انگلیس، تایوان و آمریکا با اسکایپ و بدون هیچ هزینه‌ای با شماره‌های اضطراری تماس بگیرید.

۲۶. در پاریس رانندگان تاکسی مجبور هستند برای گرفتن گواهی‌نامه ۲۰۰۰۰۰ یورو بپردازند! به‌همین دلیل است که تعداد آن‌ها در این شهر بسیار کم است.

۲۷. اگر کسی بخواهد در فرانسه مغازه‌ای با مساحت بیش از ۳۰۰ متر مربع باز کند، باید از یک کمیسیون دولتی مجوز بگیرد که اعضای آن دیگر خرده‌فروشان هستند.

۲۸. مردم فرانسه هر روز به‌طور متوسط ۸/۸۳ ساعت می‌خوابند که این رقم بیشترین رقم میان کشورهای توسعه یافته است.

۲۹. شعار رسمی شهر پاریس «Fluctuat nec mergitur» است که به معنی »او دستخوش امواج می‌شود اما غرق نمی‌شود» است.

۳۰. یکی از اعضای لژیون خارجی فرانسه اگر در جنگ زخمی شود، می‌تواند بلافاصله تابعیت این کشور را دریافت کند چون او «به‌وسیله‌ی خون ریخته فرانسوی است».

۳۱. از میان تمام کشورهایی که جشن استقلال می‌گیرند، ۵۸ کشور از بریتانیا مستقل شده است، ۲۶ کشور از فرانسه، ۲۱ کشور از روسیه و ۲۱ کشور از اسپانیا.

۳۲. خروس فرانسوی حیوان ملی این کشور است. ۳۳. ساختمان موزه‌ی «لوور» در سال ۱۱۹۰ به‌منظور دفاع مقابل تجاوزات وایکینگ‌ها ساخته شد.

۳۴. لویی چهاردهم کتی با ۱۲۳ دکمه‌ی الماس داشت!

۳۵. فرانسه هیچ آمار رسمی نژادی ندارد چون این کشور ادعا می‌کند کشور جمهوری خواه ایده‌آل و بی‌تعصب (به نژاد و رنگ پوست) است.

۳۶. جمهوری دموکراتیک «کونگو» پرجمعیت‌ترین کشور فرانسوی زبان جهان است، نه فرانسه!

۳۷. پادشاه فرانسه «لویی فیلیپ» از ۷ سو قصد، جان سالم به در برد.

۳۸. در آفریقا تعداد افرادی که به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند، بیشتر از فرانسه است!

دوشنبه, 24 اسفند 1394 ساعت 14:12

آرامگاه پانتئون پاریس

نوشته شده توسط

 معماری این آرامگاه قدیمی و به سبک معابد یونانی ساخته شده است. اندازه این ساختمان با همه بناهای معمولی فرق دارد یعنی  صد و ده متر طول و هشتاد و سه متر عرض دارد. یکی از دلایل معروفیت آن چهارصد و بیست و پنج پله ای است که برای رسیدن به بالای هرم گنبدی شکل این بنا ساخته شده اند.

دوشنبه, 24 اسفند 1394 ساعت 14:02

پارک لوکزامبورگ پاریس

نوشته شده توسط

این پارک زیبا دومین پارک بزرگ شهر پاریس و در حوالی دانشگاه سوربن قرار گرفته است. میان همه زیبایی های مهد فرهنگ و هنر کشور فرانسه نباید پارک لوکزامبورگ را نیز نادیده گرفت.

دوشنبه, 24 اسفند 1394 ساعت 13:59

پل الکساندر سوم پاریس

نوشته شده توسط

این مکان یکی دیگراز پل های پاریس میباشد که در سال ۱۹۰۰ میلادی گشایش یافت. این پل نشانگر فرهنگ غنی و معماری موفق فرانسوی میباشد.پل الکساندر سوم فقط دارای یک طاق میباشد و روی رودخانه سن بنا شده است و دو خیابان شانزه لیزه و اینولیدز را به هم متصل میسازد.

دوشنبه, 24 اسفند 1394 ساعت 13:57

سرزمین دیزنی پاریس

نوشته شده توسط

این مکان مجموعه‌ای تفریحی میباشد که در شهركی جدید در اطراف شهر پاریس به نام مارن لا والاه واقع شده است و در سال 1992 افتتاح شده است.این مجموعه در سی و دو كیلومتری مركز شهر پاریس قرار دارد و در کنار دیزنی لند توکیو دومین دیزنی‌لند خارج از آمریكا میباشد.

سه شنبه, 17 فروردين 1395 ساعت 12:29

میدان کنکورد پاریس

نوشته شده توسط

این میدان از میدان‌های مشهور شهر پاریس بشمار میرود و در انتهای شرقی خیابان شانز الیزه واقع شده است. در گذشته این میدان به نام لویی پانزدهم نام گزاری شده بود. در طول انقلاب اول فرانسه و در دوره معروف به ترور دستگاه مشهور گیوتین در این میدان تعبیه شده بود.

دوشنبه, 24 اسفند 1394 ساعت 13:43

پل نئوف

نوشته شده توسط

یکی از معروف ترین جاذبه های معماری شهر پاریس این پل به شمار میرود درواقع نمی توان پل نوف را در بین جاذبه های پاریس نادیده گرفت. این پل، روی رودخانه سن احداث شده است و بزرگ ترین نشانه معماری زیبای فرانسوی میباشد.

دوشنبه, 24 اسفند 1394 ساعت 14:32

فروشگاه لافایت پاریس

نوشته شده توسط

 واقع در بلوار 10 هاوسمن

مشاهده دکوراسیون داخلی این مرکز خرید ده طبقه ی تاریخی به همراه تزئینات بسیار شیک و گنبد ساخته شده از استیل و شیشه ی دودی به تنهایی تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود.

سه شنبه, 17 فروردين 1395 ساعت 12:31

مرکز خرید کاروسل پاریس

نوشته شده توسط

 

این مرکز خرید در قلب پاریس واقع شده است وهفت روز هفته باز میباشد.این مرکز خرید درست در زیر هرم شیشه ای معروف در موزه لوور واقع شده است. اگر شما به دنبال کالاهای داخلی با کیفیت بالا، الکترونیک، کتاب، سرگرمی ، لوازم جانبی، هدیه و غیره هستید این جا مکان بسیار مناسبی برای شما میباشد

شروعقبلی12بعدیپایان
صفحه1 از2

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به آژانس مسافرتی بیکران گشت می باشد.

طراحی و پیاده سازی وب نگاران پارسه

هاستینگ توسط ناب سرور